Kala Tenor to ekscytujący, bardzo grywalny i intuicyjny instrument: należy do popularnej generacji gitar tenorowych z tym, że Kala jak oczekiwano – postawiła na własny projekt.
Gitara Kala Tenor jest krótsza w porównaniu z innymi gitarami tenorowymi ale znacznie większa niż standardowe ukulele barytonowe. Cechy te sprawiają, że Kala Tenor Guitar to idealny instrument do podróżowania. W skrócie: awansuje do miana „Travel Tenor Guitar” Kto choć raz na niej zagra, nigdy nie będzie chciał odstawic jej na bok.
Pomijając kompaktowe wymiary, przyjazna podróżowaniu gitara Kala Travel Tenor dostarcza brzmienia oraz poziomu głośności akustycznej gitary o stalowych strunach. Wyprodukowana z dbałością oraz przy wykorzystaniu fachowej wiedzy i wysokiej jakości podzespołów wyposażona jest między innymi w litą płytę wierzchnią ze świerku, tylną płytę i boki z palisandru, mahoniowy gryf, palisandrową podstrunnicę, klucze Grover gwarantujące stabilność stroju.

Twój czterostrunowy koncept oraz strój w kwintach (C-G-D-A) inspirują do nowych pomysłów lub utworów. Piosenki uzyskają nową, ciekawą harmonię. Można by powiedzieć, że gitara Kala Tenor to sama zabawa! I jeszcze więcej zabawy! Daj się zainspirować. Powinieneś jak najszybciej przesłuchać Kala Tenor u dealerów. Jako wstęp polecamy dwa poniższe filmy z udziałem Marka Josephsa z TenorGuitar.com:

Sugerowana cena detaliczna dla gitary Kala Tenor to 1.719,48 PLN.

Specyfikacja gitary Kala Tenor
– Gitara Tenorowa ze stalowymi strunami
– Strojenie: C-G-D-A (Kwinty)
– Długość całkowita: 813 mm
– Długość skali: 543 mm
– Płyta wierzchnia: Lity Świerk
– Tył i boki: Palisander
– Binding: Ivoroid (sztuczna kość słoniowa)
– Gryf: Mahoń
– Podstrunnica: Palisander
– Znaczniki progów: inkrustacje i kropki na 3, 5, 7, 9, oraz 12 progu.
– Liczba progów: 17
– Główka: Perforowana
– Klucze: Grover, otwarte
– Wykończenie: Półmat
– Struny: D’Addario Phosphor Bronze