Xotic Voltage Doubler to wysoce prosty w obsłudze konwerter z 9V do 15V lub 18V DC, przeznaczony głównie do kostek efektowych o konsumpcji energii wynoszącej do 80mA. Wiele efektów podłogowych, głównie overdrive, distortion, booster brzmią lepiej gdy są zasilane 15V lub 18V – z podwyższoną dynamiką, większym headroomem, silniejszymi tonami wysokimi i mniej skompresowanym brzmieniem (o ile są tak oznaczone i nadają się do pracy z takim prądem).

Xotic-Voltage-Doubler-Diagramm

Niektóre z efektów Xotic przeznaczone są do pracy z 9V albo 15V a niektóre z nich nawet 18V DC Xotic BB Preamp, Xotic Bass RC Booster brzmią lepiej we współpracy z nowym Xotic Voltage Doubler i basem elektrycznym. Zapewniają brzmieniu instrumentu zwiększony headroom i większą klarowność brzmienia.
Również inne kostki efektowe innych producentów pracują z Xotic Voltage Doubler o ile są przeznaczone do pracy z 15V i 18V w tym celu należy po prostu włączyć Voltage Doubler pomiędzy adapter 9V i kostkę efektową i gotowe! To genialne narzędzie Xotic dostępne będzie od końca Stycznia 2015 u dealerów branżowych.
Sugerowana cena detaliczna dla Xotic Voltage Doubler wynosi 186,66 PLN (z VAT). Dostępne w sprzedaży od końca Stycznia 2015 roku.

Specyfikacja Xotic Voltage Doubler
– Konwerter 9V DC -> 15V DC / 18V DC
– Kostka ze złączami 15V i 18V
– Umożliwia zwiększenie headroomu, dynamiki oraz wysokich częstotliwości oraz kontrolę kompresji brzmienia
– Max. pobór prądu 80mA
– Bardzo proste zastosowanie
– Służy do podłączenia pomiędzy zasilaczem 9V a kostką efektową
– Wejście 9V DC
– Wyjście 15V/18V
– Przełącznik 15V/18V
– Niskoszumny
– Solidna obudowa przystosowana do tras koncertowych