Ze względu na QUANTUM-Nickel™, wszystkie nowe struny marki DR oferują najlepsze właściwości stalowej owijki lecz z gładkim uczuciem gry na strunach niklowanych. QUANTUM-Nickel™ to patentowany stop opracowany przez DR Strings, amerykańskiego producenta strun z Emerson / New Jersey. QUANTUM-Nickel™ oferują basistom uczucie gładkości oraz głęboki dół z rozszerzonym średnim pasmem, czystą górą oraz toną uderzenia. Struny DR Pure Blues oferują wyższy poziom wyjściowy i więcej uderzenia. Struny DR Pure Blues Bass są ręcznie nawijane na okrągłym rdzeniu. Łączą tłuste,
ciepłe brzmienie z ostrą prezencją, idealne dla współczesnych basistów.

Struny DR Pure Blues do basu oferują wyższy poziom wyjściowy, więcej mocy, więcej prezencji… po prostu więcej „dzwonu”! w przeciwieństwie do normalnych strun basowych w owijce niklowanej.
Idealne nie tylko do Bluesa. Struny DR Pure Blues do basu dostępne są w zestawach do basów 4- ,5- i 6-cio strunowych. W ofercie znajdują się zestawy 4-strunowe: Light (PB-40), Medium Light (PB-45/100), Medium (PB-45) oraz Heavy (PB-50). Dla basów 5- oraz 6-cio strunowych dostępne są zestawy Medium, (PB5-45) i (PB6-30).

http://www.drstrings.com/

Rekomendowana cena sprzedaży dla strun DR Pure Blues do basu wynosi 194,34 PLN z VAT (zestawy 4-strunowe), 263,14 PLN z VAT (zestaw 5-strunowy) oraz 274,61 PLN z VAT (zestaw 6-strunowy).

Specyfikacja strun DR Pure Blues do basu.
– Struny do basu elektrycznego
– Owijka QUANTUM-Nickel™
– Okrągły rdzeń stalowy
– Najlepsze parametry dla strun basowych w stalowej owijce ale z gładkim uczuciem strun Niklowanych
– Best features of steel-wound bass strings, but with the smooth feel of Nickel strings
– Niski i mocny dół, rozszerzone pasmo średnie, czyste i chrupiące wysokie tony
– Wyprodukowane ręcznie w USA
– Dostępne w zestawach 4-, 5- oraz 6-strunowych