Po pierwsze, należy wyszukać model gitary, który nam pasuje. Obserwuj aukcje i oferty, żeby sprawdzić, za ile zwykle ludzie kupują ten rodzaj gitary. Sprawdź parametry instrumentu w sklepach internetowych, sprawdź recenzje na forach internetowych i próbki brzmienia na Youtube.

Kiedy znajdziesz interesującą Cię ofertę, napisz do sprzedawcy. Proś o jak najwięcej informacji oraz zdjęć sprzedawanej gitary. Sprawdź, czy gitara nie jest uszkodzona, czy i jakie przechodziła naprawy, obejrzyj ją w poszukiwaniu rys i otarć. Sprawdź informacje o sprzedawcy, aby upewnić się, że oferta nie jest próbą oszustwa. Na popularnym Allegro zobacz oceny i komentarze innych użytkowników, zawsze możesz też spróbować znaleźć dane sprzedawcy w internecie.

Próbuj się targować. Nie ustawiaj najwyższej ceny na aukcjach, a użyj za to automatycznego ustawiania. Po transakcji wystaw sprzedającemu komentarz.

Na koniec zadbaj o dobry transport gitary. Najlepiej jest odebrać instrument osobiście, a jeśli nie jest to możliwe, zapłacić za kuriera.

Potem już tylko struny i granie!

Czytaj więcej na:
https://strunygitarowe.pl/pl/n/13
https://hurtowniamuzyczna.pl/faq/