Gitara nie należy do skomplikowanych instrumentów o czym świadczy rozpiętość wiekowa ludzi, którzy są w stanie grać na niej. Mogą z nim stykać się ludzie pełnoletni jak i młodsi miłośnicy muzycznych brzmień. To właśnie z myślą o tych ostatnich został przygotowany podręcznik do nauki gry na tym wspaniałym instrumencie.

Odpowiada za wydawnictwo Euterpe, które wydało książkę autorstwa pani T. Stachak. To właśnie jej kompozycje zostały umieszczone w książce i zarazem stanowią one większość utworów, które tam zawarto. Uzupełnia je zbiór klasycznych miniatur a także trzy nadzwyczaj efektowne kompozycje współczesnego gitarzysty i kompozytora Marka Pasiecznego. Reszty dopełnia szata graficzna podręcznika – jej zasadniczym elementem jest niemalże sto kolorowych ilustracji. Ich autorką jest Małgorzata Flis.

Dzięki temu wszystkiemu zdobyła uznanie – w kraju pozytywnie oceniło ją Centrum Edukacji Artystycznej. Poza tym może współzawodniczyć z podobnymi publikacjami z reszty świata (pod względem edytorskim oraz merytorycznym).