Daisho to efekt współpracy marki Daredevil z legendą gitary, Earl Slickiem. Efekt zaprojektowano pod kątem maksymalnie dynamicznego fuzz oraz dodatkowej kontroli oktawy, ten efekt 2 w 1 posiada niezależne układy oraz dodatkową kontrolę bramki szumów, aby szum nie zakłócał nam brzmienia gdy nie gramy. Efekt oparty jest o klasyczne vintydżowe kostki, z kontrolą volume oraz fuzz. Dodatkowo znajdziemy tu kontrolę depth która podcina lub podbija dolne pasmo.

Układ górnej oktawy jest w torze sygnału przed fuzz, co zapewnia niesamowite doznania. Dźwięki zmieniają się w wirujące zgrzytania, zapewniając tą charakterystyczną harmonię którą skojarzymy z Hendrix-owskim brzmieniem. Układ oktawy może być używany zupełnie niezależnie lub razem z fuzz. Oba efekty mają swój własny przełącznik nożny. Co znaczy, że efekt oktawy możemy sparować z innym efektem w łańcuchu, np. distortion czy overdrvie.

Bramka szumów, z dedykowanym przełącznikiem włączenia/wyłączenia, aktywuje się przekręcając pokrętło zgodnie z wskazówkami zegara, co wycina szum wysokich częstotliwości w pauzach, kiedy nie grasz. Bardzo pomocne narzędzie kiedy grasz w high-gainowym ustawieniu z włączoną oktawą. Bramka szumów przechodzi w bypass kiedy gain czy volume zostają skręcone.

Efekt ten spędził ponad rok na pedalboardzie Earl Slicka, także podczas jego trasy w koncertach Experience Bowie. Zagraj na tym efekcie na singlach lub humbuckerach czy P90, lub innych, wszystkie pickupy świetnie dogadują się z tym efektem, sprawiając, że staje się on obusiecznym mieczem brzmienia, co tak naprawdę kryje się za znaczeniem słowa Daisho. Specjalna grafika Kanji to kopia tatuażu Earl Slicka, wzór opracował legendarny artysta Casey Von Sass. Daredevil Daisho Earl Slick Signature Fuzz posiada true bypass, działa na 9V zasilaniu DC, o polaryzacji centralnie ujemnej.

Demo video:

https://www.youtube.com/watch?v=Z5zRIxatHG8&frags=pl%2Cwn

Sugerowana cena Daredevil Daisho Earl Slick Signature Fuzz to 1099,55 PLN, wliczając VAT.

Dostępny od połowy-lipca.

Po więcej informacji, zapraszamy na:

http://daredevilpedals.com

Zobacz również efekty gitarowe w Muzyczny.pl