Firma PreSonus prezentuje Studio One 3.2 – bogatą w funkcje bezpłatną aktualizację swojego wielokrotnie nagradzanego DAW-a przeznaczonego do komputerów z systemami Mac i Windows.

Wersja Studio One 3.2 PreSonusa daje dużo udogodnień, które szczególnie docenią wymagający użytkownicy. Na uwagę zasługują:

– nowy standard wtyczek, dzięki którym można zmodyfikować zastąpić natywny silnik miksu Studio One, a wtedy miksy będą brzmiały jak zrobione na analogowej konsolecie,

– wtyczka Console Shaper, w której wykorzystano State Space Modelling do odwzorowania topologii systemu i elementów miksera analogowego, wraz z przesłuchami, nasyceniem i szumem; wtyczka przygotowana przy współpracy samego Stevena Slate’a,

– nowe tłumiki VCA Faders pozwalające kontrolować dowolną liczbę ścieżek jednym suwakiem; mają regulację i automatykę głośności, jak w prawdziwym analogowym stole mikserskim,

– aktualizacja Melodyne Essentials do wersji 4, która jest wyposażona między innymi w nowy algorytm Universal do transpozycji i kwantyzacji polifonicznego i harmonicznego materiału; to najlepsze na świecie narzędzie tego typu.

To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, która mieści mnóstwo użytecznych funkcji!

Wersja 3.2 umożliwia zdalną kontrolę preampu XMAX dla nawet 64 kanałów wejściowych w mikserach rackowych StudioLive RM oraz hybrydowe przetwarzanie Fat Channel DSP, umożliwiające nagrywanie dźwięku z efektami bez opóźnienia, z wykorzystaniem mikserów StudioLive RM i konsolet StudioLive AI.
Do tego zyskujemy wygodne skróty powiększenia widoku, rozszerzoną nawigację Tab-to-Transients, kilka alternatywnych trybów odtwarzania, nowy Play Start Marker, opcję Loop Follows Selection podczas edycji, funkcję renderowania dźwięku na ścieżkach instrumentów wirtualnych metodą przeciągnij-i-upuść oraz wiele innych funkcji.

Najlepsze jest jednak na końcu: aktualizacja Studio One do wersji 3.2 jest darmowa dla zarejestrowanych użytkowników Studio One 3.0 i wyższych wersji.