I tak jak takim atrybutem pielęgniarki może być strzykawka a lekarza stetoskop, tak gitara elektryczna będzie takim nieodzownym symbolem najpowszechniejszego gatunku i stylu muzycznego jakim jest rock. Gitara sama w sobie należy do jednego z najczęściej wybieranych instrumentów muzycznych do nauki. Taki najprostszy i najpowszechniejszy podział jaki możemy sobie zastosować wśród gitar, to na te tradycyjne instrumenty akustyczne jak: gitara klasyczna i gitara akustyczna oraz gitary elektryczne, których podziału możemy dokonać np.: ze względu na funkcje spełniającą w zespole muzycznym. I tak, taka popularna sześciostrunowa gitara elektryczna może pełnić funkcję w zespole np.: gitary prowadzącej, gitary solowej lub gitary rytmicznej. Oczywiście do elektrycznych gitar należy zaliczyć również gitarę basową, ale jej funkcja jest jednoznaczna i z reguły nie ma miejsca w zespole na więcej jak jednego basistę.

Natomiast spośród tych wszystkich typów gitar jakie mamy do wyboru, to tą największą popularnością zwłaszcza wśród młodzieży marzących o swoich zespołach rozrywkowych cieszą się te sześciostrunowe gitary elektryczne. I to właśnie wśród nich rozróżniamy przede wszystkim dwa główne rodzaje lub inaczej określając typy gitar elektrycznych. Pierwszy z nich to gitary elektryczne typu Stratocaster, które inaczej możemy nazwać Fenderowskimi. Drugi rodzaj, to gitary elektryczne typu Les Paul, które potocznie nazywane są Gibsonowskimi. Oczywiście te nazwy pochodzą od największych światowych producentów Fendera i Gibsona, którzy już od kilku dekad mocno konkurują ze sobą na rynku muzycznym.

Jeżeli ktoś z Was szuka odpowiedzi, która z nich jest lepsza, to zapewniam, że nie znajdzie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. A to dla tego, że każda z tych gitar ma inną konstrukcję poczynając od rodzaju zastosowanych przetworników a kończąc na długości menzury. To wszystko wpływa na charakterystykę brzmienia, dlatego każda z tych gitar sprawdza się najlepiej w swoim stylu muzycznym.

Wzmacniacze gitarowe: https://strunygitarowe.pl/pl/c/WZMACNIACZE-i-KOLUMNY/209