T.Burton wychodzi naprzeciw muzykom, uwielbiającym życie w nieustannym ruchu. Z klubu do klubu, w bagażniku samochodu, na próbę i do studia, z domu wprost na wielką scenę – szybko rozwijająca się kariera lub po prostu radość muzycznego życia wypełniają każdą chwilę dnia i nocy. Jednak nie każda gitara jest w stanie nadążyć za swoim właścicielem. Zmienne warunki, szybkie zmiany temperatury i wilgotności potrafią rozłożyć na łopatki nawet najlepsze instrumenty. Pękające płyty wierzchnie są zmorą aktywnych muzyków, a obawa o stan instrumentu po kolejnym intensywnym dniu niejednemu spędza sen z oczu.

 

To właśnie z myślą o aktywnych muzykach powstał najnowszy model T.Burtona – elektroakustyczna gitara Raven. Ta kruczoczarna i odrobinę tajemnicza piękność zniesie nawet najtrudniejsze warunki życia w trasie. Została stworzona do ciężkiej roboty i doskonale się z niej wywiązuje. To niezwykła, choć w gruncie rzeczy zwyczajna gitara. Jak zawsze, diabeł tkwi w szczegółach…

Gitara Raven otrzymała tradycyjnie skonstruowany korpus typu dreadnought z ułatwiającym dostęp do wysokich pozycji wycięciem. Jednak celowe użycie do jego budowy laminowanego drewna czyni go znacznie odporniejszym na zmienne czynniki atmosferyczne. Płyta wierzchnia gitary wykonana jest ze świerku, aby zapewnić optymalną klarowność brzmienia, podczas gdy tył i boczki są mahoniowe. Wysokiej jakości poliuretanowy lakier, stosowany zazwyczaj w dużo droższych instrumentach jest kolejnym sekretem zwiększającym trwałość instrumentu. Wykończenie na wysoki połysk doskonale współgra z nieprzeniknioną czernią lakieru i eleganckim, subtelnym ożyłkowaniem.

TBurton Raven 3

Za precyzję strojenia odpowiadają sprawdzone, monolityczne klucze. Każdy instrument opuszcza wytwórnię ze cieszącymi się uznaniem strunami D’Addario EXP, pokrytymi powłoką ochronną dla przedłużenia ich żywotności. Raveny wyposażane są fabrycznie w znakomitą elektronikę L.R. Baggs (model StagePro w standardzie), ale za dopłatą producent może zainstalować dowolny system tego producenta – np. M1A, Anthem czy Anthem SL. T.Burton zapewnia korzystne rabaty od cen katalogowych L.R.Baggs, a montaż wybranego przez klienta systemu wykonywany jest gratis. Co niezwykle ważne – modyfikacja na etapie produkcji nie powoduje utraty gwarancji (24 miesiące).